FinGears

FinGears

Určite ste počuli o hračke fidget spinner, kto predsa nie. Je to antistresová hračka s kovovým ložiskom v strede. Pomáha ľudom s rôznymi chorobami ako ADHD, autizmus či úzkosť. V roku 2017 sa táto hračka dostala do rúk takmer každého dieťaťa, často aj dospelého.

V skorých mesiacoch roku 2020 sa na trhu začali objavovať hračky podobné fidget spinnerom. Po legendárnych hračkách ako fidget spinner, slinky(dúhová pružina) atď je tu ďalšia podobná zábavka. Sú ňou freestyle magnetické prstene – FinGears. Ak neviete o čo ide, nemajte strach. Na trh táto hračka prišla pomerne nedávno, približne pred 9 mesiacmi a odvtedy sa po celom svete začala používať. Na svoj najväčší boom možno ešte len čaká, no má vysoký potenciál stať sa ešte obľúbenejšou než fidget spinnery!

Čo to v skratke je?

V stručnosti táto hračka obsahuje tri krúžky, prstene, kolieska, ako len chcete. Tie sa roztáčajú na prstoch a každý krúžok má bližšie k stredu ešte jeden menší krúžok ktorý sa taktiež dokáže roztočiť. Vonkajšie kolieska sú magnetické po ich obvode. Tento magnetický obvod v strede je zvyčajne čierny, po stranách su tieto krúžky farebné. Jeden prsteň váži cca 10 gramov.

 

Freestyling s FinGears

Fidget spinnery neponúkajú veľkú rozmanitosť vo vytváraní trikov a kúskov ako FinGears kvôli spojitému tvaru. Keďže sú tieto magnetické kolieska oddelené ale dokážu sa aj dočasne spojiť, vytvárajú tým nespočetne veľa možností na nové triky. Ľudia už od ich objavenia začali vytvárať triky a je jasné, že ešte kopa zaujímavých a ‘cool’ trikov ešte nebolo vymyslených. Triky sa dajú robiť aj z viac než 3 prsteňov, z 4 aj 5, to znamená viac možností vo vytváraní trikov.

Zo začiatku bude možno zložité sa naučiť základné pohyby, no dajte tomu čas a určite sa to podarí! FinGears má špecifickú stavbu a preto budú nové triky náročnejšie, ale za to komplexnejšie a jedinečné. Najčastejšie krúžky sú nasadené na palci a ukazováku, s tretím sa robí trik alebo na ukazováku a prstenníku alebo jeden na akomkoľvek prste, často je to ukazovák a prstenník, a triky sa robia s dvomi ktoré sú magneticky spojené ku jednému. Na internete si môžete nájsť, ako sa robia rôzne triky s FinGears. Veľa takýchto návodov a videí s trikmi je na YouTube.

Pomáha proti stresu

Podobne ako fidget spinner, aj FinGears má potenciál byť antistresová hračka. Namiesto toho aby sa myseľ sústreďovala v stresových časoch iba na to negatívne, s FinGears sa bude mozog koncentrovať na možnosti trikov, preto je možné že pomôže ľudom s ADHD alebo úzkosťami aby sa sústredili na hranie sa s touto zábavkou než aby mysleli na niečo nepotrebné. Zároveň sa vaše ratolesti môžu navzájom zabaváť s FinGears, vymieňať si svoje krúžky, spolu sa učiť triky a zdokonalovať sa! Hračka je ideálna aj pre dospelých pracujúcich keď sa kvôli práci cítia unavene. Zahráte sa s tým na pár minút, rozptýli vás to od práce a zabaví vďaka svojej konštrukcii a nápaditosti.

Aktualizované 2020